HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)
Forum je uz zamknute, forum is closed .

HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)
Forum je uz zamknute, forum is closed .

HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Pesia chodza s GPS a Diamondom.

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeSo september 20, 2008 1:03 pm

Vela som uz cital o problemoch s navigacnymi systemami urcenymi do auta pri pesej chodzi. Tak som to vyskusal (Sygic+Diamond).

Nechal som nastavenie dopravneho prostriedku "auto" a siel som pesi po ceste, ktora bola na mape, navigacia celkom presne ( max odchylka 5 m) ukazovala ze kde som , aj ked moja rychlost chodze bola len medzi 3-5 km/hod. Ziadne take , ze navigacia pod 5 km/hod zastavi sipku na jednom mieste, to je nezmysel.

Potom som zisiel z cesty v 90 stupnovom uhle a siel som asi 30 m a sipka ztale ostavala na cetse na tom mieste kde som z cesty zisiel. Tak som si myslel ,ze problem bude v nastaveni modu navigacie a prepol som na " pedestrian" mod (to je mod pesej chodze). Sipka o chvilu pohla a opat ukazovala moju spravnu poziciu "mimo cesty". Avsak ako som pozdejsie zistil nema to nic spolocne s tym pedestrian modom..
Siel som dalej po "necestach" az som dorazil k rieke a siel som pozdlz rieky na tej strane kde nebola cesta. Navigacia vsak preskocila "cez rieku" a ukazovala, ze idem po druhej strane rieky, lebo tam bola normalna cesta. Siel som dalej, az ked na druhej strane rieky sa cesta stocila o 90 stupnov v smere od rieky a vtedy sa sipka navigacie premiestnila na moju stranu rieky, kde som sa prave nachadzal a ukazovala zase moju spravnu poziciu.

A vtedy som pochopil ako to funguje. Tento typ navigacie, ak sa nachadza v mojej blizkosti nejaka cesta existujuca na mape (asi tak do 30 az 50 m) tak sipka ukazuje moju poziciu na tej ceste. Preto ked som zisiel z cesty v 90 stupnovom uhle, sipka zastala, lebo moja moja suradnica v smere cesty sa nemenila. Az ked som uz bol nejakych 30-50m od cesty, sipka skocila "mimo cestu" a ukazovala spravnu poziciu.

Takze tak.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeSo september 20, 2008 5:37 pm

Nedalo mi to pokoj a este som skusil prestavit v registroch to co odporucaju tu :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=388576

a presiel som znovu svoju trasu (dva krat raz v mode auto a potom pedestrian) avsak v tom istom mieste pri rieke ma navigacia opat preniesla "suchou nohou" cez rieku kde bola cetsa. Sipka navigacie sa mi zdala (mozno len subjektivne) menej pokojna, ale inac ziadna ina zmena .

Nemyslim si vsak , ze by bol nejaky problem, pri pouziti ineho softwaru pri urceni presnej polohy (vramci presnosti prijimaca GPS) s Diamondom. Napriklad tento cykloGPS :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=424423
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeSo september 20, 2008 8:35 pm

Logovaci subor z vyzsie uvedeneho cykloGPS programu som nahral do GoogleEarth a tu je vysledok (modra ciara) je vidiet ze GPS je fakt presne, lebo je to presne tak ako som siel (siel som pesi po chodniku):

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Prech10
Návrat hore Goto down
bladerunner




Počet príspevkov : 85
Registration date : 10.08.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimePo september 29, 2008 2:46 pm

myslím, že nie je problém keď ideš bez zastavovania, hoci aj pomaly, chôdzou
ale ak zastavíš a potom sa pohneš, navigácia sa "chytí" až po niekoľkých /skôr desiatkách/ metroch
a to je práve problém pri geocachingu, keď potrebuješ nájsť kešku presne podľa zadaných súradníc Sad
Návrat hore Goto down
briliand




Počet príspevkov : 2
Registration date : 28.12.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeUt december 30, 2008 1:24 am

ake mate rakticke skusenosti s navigaciu v aute ? v tejto recenzii diamonda dost kritizuju co ma prekvapilo a pozdrzalo jeho kupu http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=319&p=4&f=0&pc=
Návrat hore Goto down
mihalko

mihalko


Počet príspevkov : 132
Age : 34
Registration date : 25.12.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeUt december 30, 2008 1:56 am

a v akej polohe si mal diamond? mal si ho v ruke alebo vo vrecku? ak si ho mal vo vrecku, nestratil signal?

inac to s tym ukazovanim na ceste, vieme ze to je cisto softwarova zalezitost. v sucastnosti pouzivam igo 2008, tam sa da vsetko presne nastavit (teda aj povolena odchylka od cesty), a pri pedestrian mode som sa z takymto niecim nestretol
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeUt december 30, 2008 5:02 am

Ta recenzia nie je objekivna co sa tyka GPS, som tam napisal predcasom aj komentar,Diamond som mal chvilu v ruke , chvilu vo vrecku.
Návrat hore Goto down
gego

gego


Počet príspevkov : 228
Registration date : 08.09.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeUt december 30, 2008 11:05 am

aku verziu igo2008 mas?odkial si ju stiahol?
Návrat hore Goto down
mihalko

mihalko


Počet príspevkov : 132
Age : 34
Registration date : 25.12.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeUt december 30, 2008 7:12 pm

noo tu najnovsiu Smile pravidelne aktualizujem...

nebolo to presne z tadialto ale je to podobne aj nie to iste, takze skus, ak tak uploadnem

riki ked si ho mal vo vrecku neskakala ti pozicia? bolo to bezproblemove?

EDIT: este to mozno bolo odtialto Smile
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitimeUt december 30, 2008 8:34 pm

Vo vrecku funguje GPS v pohode, telo cloveka nie je velkou prekazkou.

Co sa tyka zaclanania satelitov, tak ked ides popri vysokej budove (panelku) tak ta budova zaclana viditelnosti niektorych satelitov a od tych co su "viditelne" zase mozes prijat signal odrazeny od tej budovy, ktory je kusok "dlhsi" (cesta k tebe mu trvala dlhsie) takze ta GPS vypocita blizsie k budove. Takto som to ja pochopil .
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Pesia chodza s GPS a Diamondom. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pesia chodza s GPS a Diamondom.   Pesia chodza s GPS a Diamondom. I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Pesia chodza s GPS a Diamondom.
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed) :: SKUSENOSTI-
Prejdi na: