HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)
Forum je uz zamknute, forum is closed .

HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)
Forum je uz zamknute, forum is closed .

HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed)

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .

Goto down 
+5
SedyMrak
lukasko
gego
l.bondor
riki1
9 posters
AutorSpráva
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeŠt október 16, 2008 2:25 pm

Urcite ste si uz vsimli, ze po dlhsom pouzivani Diamondu bez restartu, hlavne po pouziti na pamat narocnejsich programov, zacne byt Diamond traaaasne lenivy a reaguje na prikazy tak po niekolkych sekundach az desiatkach sekund a uz pomoze len restart.

Po restarte je vyuzitie mojej pamate tak asi 53 % (hovorim o Device memory , nie o Internal storage), ked nastartujem nejaku aplikaci tak sa samozrejme pamat viac obsadi, ale ked tu aplikaciu zavrem , tak by sa mala zase uvolnit na povodnych 53 %, ale to sa tak nedeje a stale zostava nejaky "balast" a bordel v tej pamati a tak sa pekne stale viac a viac obsadzuje a ked zaplnenie pamate dosiahne 70 % , tak je WM uz uplne hotovy a pomoze jedine restart.

Skusal som oj uvolnovanie pamate pomocou aj na to urceneho programu (MemMaid) ale nepomaha to skoro vobec, sem tam po pouziti klesne obsadenie pamate o max 1 % a to nie je bohvieco No

Na druhej strane aj WM ma asi nejake nastroje na to (sem tam je aj mudry), lebo sa mi stalo aj to, ze ked som vypinal display pozrel som obsadenie pamate, bolo 63 % a ked som asi po hodine zapol display, tak obsadenie pamate bolo uz len 55 %.

A Vy ake mate skusenosti Question
Návrat hore Goto down
l.bondor




Počet príspevkov : 67
Registration date : 15.10.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: RE:SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeŠt október 16, 2008 3:13 pm

Aj mne to zvykne robit. Ale ked vsetko vypnem, a dam mu chvilu pauzu, zase sa rozbehne.

Nemoze na to vplyvat aj instalovanie programov na pamat telefonu?
Návrat hore Goto down
gego

gego


Počet príspevkov : 228
Registration date : 08.09.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeŠt október 16, 2008 5:34 pm

vplyvaju na to iba spustene programy.vplyvaju na to aj spustene procesy.tie sa daju pozriet a vypnut cez task manager-a (pozor na to co vypinate)
mem maid ma este quickclean a reclaimRAM sice to pomaha, ale malo.
ked som uz pri tom MemMaid, skusal uz niekto ladenie systemu v memmaid?myslim menit velkost cache
atd?
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeŠt október 16, 2008 6:42 pm

Vplyvaju na to aj instalovane programy do telefonu, ale iba ak by si ich instaloval do Device memory. Ja instalujem vsetko do Internal storage. Ale aj vtedy to moze mat vplyv na pamat, ak sa instalovany program spusta po starte Diamonda, teda ak ma rezidentnu cast.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeSt december 10, 2008 11:24 pm

Kedze som sa uz "vyblaznil" s Diamondom a uz nic nove neistalujem ani neskusam, iba telefonujem, synchronizujem kalendar "vzduchom" s Exchange serverom, sem tam pozrem na internet, sem tan autonavigacia , sem tam pocasie a diamond si po vypnuti apliakcii (po chvilke) udrziava pamat medzi 60-65% a uz nemusim ani restartovat, zvlada to bez problemov, takze je celkom funkcny, len si treba zvyknut Smile
Návrat hore Goto down
l.bondor




Počet príspevkov : 67
Registration date : 15.10.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimePi december 12, 2008 3:30 pm

Nemate seriovy kod na MemMaid?
Návrat hore Goto down
lukasko

lukasko


Počet príspevkov : 19
Age : 38
Registration date : 09.12.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: mala pamat   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeŠt december 18, 2008 12:32 pm

ja by som mal este taky dotaz k velkosti ROM a RAM.... ROM je vlastne flash disk v mobile a mal by byt 256MB a RAM je systemova pamat a mala by byt 192MB ano? Tak preco potom ked si "kliknem" na hlavnej obrazovke v pravo hore na pamat, tak mi ukazuje ukladaci priestor (asi ROM) celkom 84,94MB a spustene(asi RAM) celkom 111,02MB ???? v zalozke storage card je iba internal storage a tam ukazuje 3,83GB (tam uz to ber cert ze chyba skoro 200MB) ale preco mam tak malu ROM a RAM? alebo sa pletiem a ten "ukladaci priestor" a "spustene" je spolu RAM co by aj sedelo a ROM je "firmware" HTCcka? ........ mam v tom trocha gulas... viete to vysvetlit spravne? inak zaplnenie pamate mavam od 65-74% aj ked nemam nic sypustene :-(
Návrat hore Goto down
SedyMrak

SedyMrak


Počet príspevkov : 139
Age : 43
Location : BA
Registration date : 30.09.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeUt január 06, 2009 2:58 pm

len ak by niekto hladal tak gego na to prisiel jednou finesou
https://diamond.slovakforum.net/forum-f2/topic-t97-45.htm
Návrat hore Goto down
https://diamond.slovakforum.net
SedyMrak

SedyMrak


Počet príspevkov : 139
Age : 43
Location : BA
Registration date : 30.09.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeUt január 06, 2009 3:40 pm

Som sa unahlil, mne ta finesa neslape Sad

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Sshot002mz2
Návrat hore Goto down
https://diamond.slovakforum.net
gego

gego


Počet príspevkov : 228
Registration date : 08.09.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeUt január 06, 2009 4:36 pm

uprav register a resetni.musi to ist
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 429
Registration date : 09.08.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeUt január 06, 2009 7:53 pm

lukasko napísal:
ja by som mal este taky dotaz k velkosti ROM a RAM.... ROM je vlastne flash disk v mobile a mal by byt 256MB a RAM je systemova pamat a mala by byt 192MB ano? Tak preco potom ked si "kliknem" na hlavnej obrazovke v pravo hore na pamat, tak mi ukazuje ukladaci priestor (asi ROM) celkom 84,94MB a spustene(asi RAM) celkom 111,02MB ???? v zalozke storage card je iba internal storage a tam ukazuje 3,83GB (tam uz to ber cert ze chyba skoro 200MB) ale preco mam tak malu ROM a RAM? alebo sa pletiem a ten "ukladaci priestor" a "spustene" je spolu RAM co by aj sedelo a ROM je "firmware" HTCcka? ........ mam v tom trocha gulas... viete to vysvetlit spravne? inak zaplnenie pamate mavam od 65-74% aj ked nemam nic sypustene :-(

mas to spravne lebo 84,94 + 111,02 = 195,96 takze 196 MB RAM a tak to ma byt aj ked na krabici je napisane 192 MB , ale v servisnom manuali je napisane spravne 196 MB.
Návrat hore Goto down
I3




Počet príspevkov : 42
Age : 40
Registration date : 05.01.2009

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeUt január 06, 2009 9:08 pm

k tym 4G internal mem...asi ani to nebude ze ti tam nieco chyba...totizto napr pri HDD sa uvadza "mylni" udaj...
podla nich 4G=4000'000'000B
ale podla realnej matiky....4000'000'000B / (1024^3) = 3,7252902984619140625 GB

takze tych 3,83 je podla mna este dobry vykon...
(pri diskoch to byva napr 320G co je v reale 298,023223876953125 GB - tam stracas viac)

mozno to je podla nich 4000MB (ale zase podla ich pravidiel) co by bolo v reali 3,814697265625 GB
Dufam ze som to moc nezamotal Laught
Návrat hore Goto down
Papek

Papek


Počet príspevkov : 133
Age : 35
Location : Bratislava
Registration date : 13.12.2008

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeSt január 07, 2009 3:22 am

ako v tomto by sa vyrobcovia mohli dohodnut, par rokov dozadu dostal WD za toto pokutu, ze predaval v USA disky s mensou kapacitou, ako uvadzal
Návrat hore Goto down
http://forum.hondaclub.sk
I3




Počet príspevkov : 42
Age : 40
Registration date : 05.01.2009

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeSt január 07, 2009 11:41 am

Papek napísal:
ako v tomto by sa vyrobcovia mohli dohodnut, par rokov dozadu dostal WD za toto pokutu, ze predaval v USA disky s mensou kapacitou, ako uvadzal

Ale asi sa z toho nepoucili, lebo to robia stale....alebo nasli daku klucku, podla ktorej si mozu tvrdit ze 320'000'000B=320GB (tusim to odzubali tym ze to neoznacuju ako 320GB ale len 320G)
Návrat hore Goto down
Filo




Počet príspevkov : 1
Registration date : 19.08.2009

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeSt august 19, 2009 4:03 pm

mam taky mensi problem.dnes mi doslo htc cko domov z ebayu.a ked si otvorim memory v tel. tak na " internal storage" mam 94 MB (ako total storage card memory) skusil som ho synchornizovat a neslo mi tam hodit veci vacsie ako 90 MB.co stym moze byt:?
Návrat hore Goto down
PeCeN




Počet príspevkov : 12
Registration date : 15.06.2009

SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitimeSt september 02, 2009 11:55 am

Filo napísal:
mam taky mensi problem.dnes mi doslo htc cko domov z ebayu.a ked si otvorim memory v tel. tak na " internal storage" mam 94 MB (ako total storage card memory) skusil som ho synchornizovat a neslo mi tam hodit veci vacsie ako 90 MB.co stym moze byt:?

bud mas internal storage chybny, alebo ho musis naformatovat, co je tiez blbe, ale ine riesenie nevidim...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . Empty
OdoslaťPredmet: Re: SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .   SPRAVA PAMATE V DIAMONDE . I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
SPRAVA PAMATE V DIAMONDE .
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» touchFlo 3 D na diamonde 2
» Internet Explorer v Diamonde .

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
HTC TOUCH DIAMOND (Forum is closed) :: SKUSENOSTI-
Prejdi na: